[us_page_title description=”1″ font_size=”1.8rem” inline=”1″]

بارگیری کاتالیست در راکتورهای شعاعی (RADIAL FLOW REACTORS)

درصنعت نفت راکتورهای RADIAL FLOW به راکتورهایی اطلاق می گردد که سیال پس از ورود به راکتور در راستای شعاع آن از روی کاتالیست عبور نموده و سپس در لوله ای که اصطلاحاً بدان CENTER PIPE گفته می شود تجمع نموده و سپس از راکتور خارج می شود. از جمله راکتورهای RADIAL FLOW موجود در صنعت نفت کشور میتوان به راکتورهای موجود در واحدهای CRU پالایشگاهها وهمچنین راکتورهای واحدهای آروماتیک پتروشیمی ها اشاره نمود.

با توجه به طراحی خاص این دسته از راکتورها، تاکنون استفاده از روش DENSE LOADING در راکتورهای موجود پالایشگاهی و پتروشیمی ها استفاده نشده است. درخصوص رفع مشکلات مربوط به بارگیری این راکتورها وافزایش راندمان واحدهای عملیاتی مربوطه و همچنین کاهش زمان بارگیری کاتالیست، ساخت دستگاه بارگیری کاتالیست این راکتورها در شرکت فناوری ژاواندیش پویا به پایان رسیده است و مراحل تست آن در حال نهایی شدن می باشد. لذا این شرکت آمادگی انجام عملیات بارگیری کاتالیست در راکتورهای RADIAL FLOW به روش DENSE LOADING دارا می باشد و کلیه فعالیتهای خود را گارانتی می نماید.

شایان ذکر است شرکت فناوری ژاواندیش پویا جهت بارگیری راکتورهای واحدهای CCR و  CRU با روش های پنوماتیکی انتقال مواد (DENSE PHASE MODE) در حال آزمایش و تست های نهایی دستگاه های طراحی و ساخته شده توسط خود این مجموعه می باشد که این روش دارای مزایای ذیل نسبت به روش های مرسوم می باشد؛

  • افزایش سرعت و کاهش مدت زمان بارگیری کاتالیست.
  • عدم نیاز به استفاده از ماشین آلات مانند جرثقیل.
  • کاهش میزان ضایعات و خطای انسانی.
فهرست